Jak to začalo?

Na začátku byli dva kamarádi, kteří snili o super práci v Hradci. Nyní po pěti letech tvrdé práce, se tento sen stal skutečností. A nejen pro nás.

Kreatika - Emoji wow
Kreatika - Emoji like
Kreatika - Emoji smile
Kreatika - Emoji love

Na našem příběhu se podílíme všichni. Jsme parta přátel, kteří táhnou za jeden provaz.

2011

2011

2011

2011

2012

Kuba

2011

Kuba je kapitán naší agentury. Odhodlaný udělat cokoli, co je třeba pro splnění společného snu. Jeho hlavním úkolem je postarat se o spokojenost našeho týmu i klientů. Rád nás posouvá neustále kupředu, takže nakonec dokážeme věci, které jsme dříve považovali za nemožné. Je to taky zaříkávač počítačů, stačí aby si k němu jenom stoupnul a jako zázrakem vše začne fungovat.

Pepa

2011

Celoživotní student, který vždy rád posouvá jak sebe, tak lidi ve svém okolí kupředu. Baví ho hledání nových parťáků a stará se o to, abychom měli stále dostatek práce. Je odhodlaný udělat cokoli je v jeho silách pro to, abychom se zlepšovali a šli kupředu.

Ze školních lavic do byznysu

2011

Poznali jsme, že škola nás nic praktického nenaučí. Začali jsme tedy do praxe pronikat sami, shánět první zakázky a postupně zlepšovat naši práci. Nechtěli jsme po škole hledat zaměstnání, ale vytvořit si práci podle našich představ. Takovou práci, která nás bude dlouhodobě bavit a naplňovat.

Správa Facebooku fakulty

2011

Ve škole jsme spravovali fakultní Facebook, tvořili jsme kreativní obsah a pomáhali s propagací fakulty. Uspořádali jsme univerzitní Harlem Shake, abychom ukázali, že škola není jen o studiu, ale i o partě přátel na společné cestě.

Lajkovník obecný

2012

Facebooková stránka fakulty, na které jsme pracovali, dosáhla 1 000 lajků, za což jsme chtěli studentům poděkovat. Vytvořili jsme tedy akci Lajky na stromech nerostou, při které obrostly stromky ve škole „lajky“. Nápadu si všiml Marek – tehdejší student a začínající marketingový manažer společnosti Knihy Dobrovský, načež jsme navázali spolupráci, která trvá až dodnes.

Poznali jsme, že tvrdá práce přináší nejsladší ovoce a spolehlivost hory přenáší.

2014

04/2016

06/2016

Na volné noze

2014

Poslední rok na škole a jeden rok po škole jsme pracovali jako dva grafici na volné noze. Brali jsme každou zakázku a učili se za pochodu.

Založení Kreatiky

4/2016

Chtěli jsme začít nabízet další služby a rozšiřovat tým. Založili jsme tak společnost, ve které můžeme rádi pracovat a posouvat vlastní hranice.

Hanča

6/2016

Naše první vlaštovka :-), která se u nás usídlila. Jsme moc rádi, že nám Hanča už od založení pomáhá, její zápal a pracovitost má obrovský podíl na našich skvělých výsledcích.

Firma může růst jen tak rychle, jak je schopná shánět kvalitní lidi.

2017

06/2017

06/2017

06/2017

07/2017

2017

09/2017

11/2017

2017

Bez peněz do budování firmy nelez

2017

Na začátku jsme neměli tolik prostředků, abychom si mohli dovolit někoho zaměstnat. Zvolili jsme tak formu stáží pro studenty vysokých škol, při které nám studenti zadarmo chodili pomáhat. Na oplátku jsme je učili vše, co jsme znali. Když studium dokončili, byli jsme již připraveni je zaměstnat nastálo.

Šárka

06/2017

Setkali jsem se s několika lidmi, kterým jsme se snažili pomoci, aby také mohli dělat práci, o které snili. Šárka však byla první, která naše rady důkladně následovala. Chuť na sobě pracovat a schopnost nezaleknout se náročnější práce ji stále posouvá kupředu a tím i nás ostatní.

Víťa

06/2017

U bývalého reprezentanta v kanoistice jsme hned viděli velký zápal pro dobře odvedenou práci. Jeho fotky na instagramu jsme si okamžitě zamilovali. Nebojí se postavit výzvě čelem, což ho dělá stále lepším animátorem a fotografem.

Zuzka

06/2017

Zuzka se stala naší dvorní ilustrátorkou. Její talent nezná hranic, poradí si s tvorbou jakékoli ilustrace i s velmi konkrétním zadáním a stylem, který je pro ni naprosto nový. Dokáže přemýšlet velmi kreativně a zároveň prakticky. Stále ji baví studovat, spolupracujeme tedy zatím jen externě.

Štěpán

07/2017

Štěpán nás oslovil sám. Zprvu jsme pro něj neměli práci, ale po pár týdnech se situace změnila. Je to člověk, který je ochotný udělat naprosto cokoli pro báječný výsledek. Tomu jsme nemohli odolat. Neustále pracuje na 120 procent, čímž posouvá náš produkční tým mílovými skoky kupředu.

Učíme se hledat nové parťáky

2017

Během pár měsíců jsme vyladili náborový proces tak, abychom z něj vytěžili maximum. Díky desítkám schůzek a mraku verzí dotazníků jsme vytvořili skvělý nástroj, který můžeme používat k růstu. Zjistili jsme, že to nejdůležitější po čem se musíme koukat je mindset jednotlivých lidí. Na jejich dovednostech můžeme pracovat, ale způsob jakým přemýšlejí příliš nezměníme.

Míša

09/2017

Míša byla přijata hned na prvním setkání. Okamžitě jsme věděli, že tato drobná osůbka nám pomůže díky svému pozitivnímu a pečujícímu přístupu dělat každý náš den příjemnější. Nechybí jí veliká odvaha, díky které si užívala létání na padáku a procestovala kus planety.

David

11/2017

David k nám přišel v jednom z nejnáročnějších období, při vánočním masakru. Zvládl to na jedničku a ukázal nám, jak skvěle dokáže ovládat kameru, stříhat video a vytvářet animace. Svým nadšením pro práci a pozitivním myšlením lehounce zapadl do našeho týmu.

Specializace a branding

2017

Nastal čas vybrat si směr, jakým se budeme jako agentura ubírat a podle toho se začít profilovat. Sociální sítě byly poměrně jednoduchá volba. Strašně nás baví tvořit obsah na Facebook a Instagram.

Pokud chcete svou práci dělat pořádně, dělejte toho co nejméně.

01/2018

01/2018

3/2018

Martin

01/2018

Na Martina jsme si museli počkat nejdéle. Trvalo přes 4 měsíce, než k nám nastoupil. Během krátké doby nám ukázal, že je schopný zamakat a pohodlně nastoupit i do rozjetého vlaku. Věříme, že se nám naše čekání vyplatilo, jelikož Martin má potenciál stát se opravdovým grafickým mistrem.

Jani

01/2018

S Jani jsme se dlouhodobě vzájemně podporovali. Stáli jsme u jejich podnikatelských začátků a ona nám vždy ochotně pomohla a půjčila jakékoli vybavení. Když jsme potřebovali pomoct s focením knih na Instagram, tak jsme přesně věděli, na koho se obrátit. Výsledek její práce ohromil jak nás, tak naše klienty.

Rosteme a stěhujeme se

3/2018

Předchozí prostor nám začal být poněkud těsný. Půl roku jsme hledali ideální místo kam se přestěhovat. Chtěli jsme být v centru Hradce, mít obrovský openspace a najít místo, které má charakter. Celkem těžký úkol, ale nakonec jsme našli super punkový prostor se vstupem přes garáže. Takže to vypadá, jako když vstupujete do tajné základny :-)

Vize do budoucna

„Kreatika je tu proto, abychom se mohli těšit každý den do práce. Na kolegy - kamarády, se kterými je zábava a skvěle si spolu rozumíme. Chceme pracovat na smysluplných věcech, které nás baví. Pro klienty, kteří nás pohltí svým oborem a způsobem jejich práce. V neposlední řadě chceme zůstat v Hradci, v nejkrásnějším místě pro život. Kam nás osud zanese, to nevíme, ale nikdy neslevíme z naší základní vize, že Kreatika je tu pro nás.“