Natáčej s námi trailery na knížky!
Hledáme videomakera v Hradci Králové!

Kreatika - Emoji like
Kreatika - Emoji wow
Kreatika - Emoji love
Kreatika - Emoji smile

Kdo jsme?

Před šesti lety jsme začínali jako dva grafici na volné noze tvořit brožury a letáky. Nyní jsme tým skoro 20 nadšenců a náš cíl je jednoduchý: „Dělat práci, která nás baví a naplňuje“. Naším denním chlebem je tvorba grafiky, fotografií, videí a animací pro sociální sítě. Děláme pro skvělého klienta Knihy Dobrovský, jedno z největších knihkupectví u nás – lovebrand, který hýbe světem knih.

Jsme mladý kolektiv, nejen kolegů, ale hlavně kamarádů, kteří si vždy rádi poradí, pomohou a navzájem se rozesmějí. Náš věkový rozsah je 20–28 let. Pracujeme v příjemné a uvolněné atmosféře. Někdy až tak uvolněné, že připomíná třídu na základní škole, když zrovna propukne přestávka a učitelka odejde z místnosti. S pohodovými majiteli a kolegy můžeš mluvit o všem narovinu, není tak problém zlepšit cokoliv, co by ti nevyhovovalo.

Co tě u nás čeká?

Budeš se podílet na tvorbě knižních trailerů – 20 až 60 vteřin dlouhých videí, které mají čtenářům přiblížit knížky, o kterých by se jinak ani nemuseli dozvědět. Práce na trailerech je zajímavá hned ze dvou důvodů. Natáčíme příběhy, kde můžeš povolit uzdu svojí kreativitě, tak se tvá práce bude podobat práci u filmu. Knížky také přináší zábavu, moudrost a inspiraci do našich životů. Díky nim můžeme najít odvahu a udělat správný krok ve svém životě. Dobrá kniha může nabídnout odpočinek po náročném dni v práci, ale také inspirovat teenagera stát se vědcem.

Jak u nás tvoříme videa?

Vyzkoušíš si celý proces tvorby videí a sám uvidíš, která část tě bude nejvíce bavit a chtěl by ses v ní rozvíjet.

Příprava

Náš režisér Štěpán připraví scénář videa, které budeme společně natáčet. V této fázi se do příprav zapojuje naše milá produkční Míša, abychom měli všichni jistotu, že půjde všechno zrealizovat. Tady nás pořád čeká ještě spousta práce a pokud budeš chtít přiložit ruku k dílu, v této fázi to určitě uvítáme. Je třeba vybrat z databáze herce, najít lokace a domluvit termíny natáčení. Musí se připravit kostýmy, rekvizity a spousta dalších drobností, díky kterým bude výsledek vypadat co nejlépe a samotné natáčení poběží jak na drátkách.

Natáčení

Den D, ve kterém jsme všichni připraveni vydat ze sebe to nejlepší. Tady zúročíme tvé zkušenosti a talent. Nastavíš si světla tak, aby vytvořily atmosféru příběhu, který chceme vyprávět. Tvým úkolem bude zajistit, abychom si odnesli záběry jako víno. Pokud se ti něco nebude líbit, přestavíš světla a změníš úhel kamery, dokud nebudete ty a Štěpán stoprocentně spokojení. O herecké výkony a zvuk si nemusíš dělat starosti, naše parta se postará o svoji část práce a ty se můžeš soustředit na obraz a celkové cinematické pojetí scény. Je nám jasné, že k tomu, aby všechno dobře šlapalo, musíš mít to správné vybavení, proto se zapojíš do jeho výběru.

Postprodukce

Z natočených záběrů vybereme ty nejlepší, sestříháme je pěkně za sebe a do výsledného videa přidáme hudbu, zvukové stopy a efekty, aby dotvořily celkovou atmosféru příběhu. Barvení videa představuje tvoji další mocnou zbraň, díky které budeš moci vytvářet skvělý vizuální zážitek.

Koukni se, jak vypadá výsledek:

Jsi ten pravý?

Přestože máme skvělý kolektiv a naše práce je pro nás zábavou, budu k tobě nyní upřímný. Není to práce pro ustrašence a lenochy. Naše cesta je plná náročných výzev, profesního a osobního rozvoje. Pokud půjdeš s námi, brzy zjistíš, že limity doteď existovaly pouze v tvé hlavě.

Pokud nyní nic neumíš a jsi ochoten se vše potřebné naučit, u nás vždy najdeš oporu a pomoc, abys vše zvládl. První měsíce to bude naše společná investice do tvé budoucnosti. Možná se na začátku budeš muset trošku uskromnit, ale jestli opravdu chceš dělat práci, která tě bude bavit, věříme, že to za to stojí. (O hodnotě investice do vlastního vzdělání napsal náš šéfík Kuba pěkný článek.)

Je na tobě rozhodnout se, kterou cestou se chceš vydat. Prosluněným údolím klidné pohodové práce, ve které je nejnáročnější úkol vydržet do oběda vzhůru nebo se vydáš s námi na vrchol nejvyšší hory světa? Je to cesta plná výzev, které budeš muset pokořit, aby ses stal tím nejlepším videomakerem.

5 skvělých věcí, díky nim je to nejlepší práce

1. Skvělý tým

Popsat kulturu Kreatiky je obtížné, pokud ji nezažiješ na vlastní kůži. Máme tu téměř vše od naprosto pitomého humoru, který přichází na řadu, když už je pozdě a začínáme cítit únavu. Ovládáme také sofistikovanější zábavu, jako je šťastnej candát, ale hlavně to negoogli. :-) Přestože se zdá, že se chováme jako děti, dokážeme naprosto přirozeně přejít k řešení závažných témat a být si oporou i v těch těžších chvílích.

2. Skvělé vybavení

Chceme, abychom všichni pracovali s nejlepšími nástroji a vybavením. Věříme, že věci nám mají práci usnadňovat, a proto investujeme jen do těch, které považujeme za nejlepší. Vybíráme nejvyšší sestavy iMaců, top produkty od Wacomu, špičkový fotoaparát Canon 5Dmark IV i zdravotní židle od SpinaliS. Zkrátka všechno tak, abychom si co nejvíce zpříjemnili práci.

Kreatika - Špičkove vybavení

3. Skvělé projekty

Nekývneme na každý projekt, který se naskytne. Pečlivě si vybíráme, čemu budeme věnovat svou energii. Věříme, že pokud nás klienti budou bavit, jsme schopni vnášet do projektů kreativní nápady a spolupráce je prospěšná oběma stranám.

4. Skvělý šéf

Kuba je kapitán naší agentury. Odhodlaný udělat cokoli, co je třeba pro splnění společného snu. Jeho hlavním úkolem je postarat se o spokojenost našeho týmu i klientů. Rád nás posouvá neustále kupředu, takže nakonec dokážeme věci, které jsme dříve považovali za nemožné. Každý měsíc se s ním potkáš na kafi, kde mezi čtyřma očima můžeš vyřešit cokoli, co by tě trápilo.

5. Skvělý rozvoj

Kreatika se velmi rychle rozvíjí, což představuje skvělou příležitost každého jednotlivce v týmu. Neustále pracujeme na tom, abychom poskytovali nejlepší možnosti růstu a profesní realizace v oboru. Centrem všeho je hravý systém, který tě provede začátky a naučí vše potřebné, aby ses mohl stát expertem ve svém oboru.

Kdy se nehlásit?

Myslíš si, že už všechno umíš

Pokud jsi přesvědčen, že všechno víš a znáš, tak si nebudeme moc rozumět. Tvůj potenciál je už teď omezen – tebou.

Očekáváš, že dostaneš něco zdarma

Práce v Kreatice je zábavná, ale i těžká a pokud nemakáš, nic nedostaneš. Náš největší pracovní benefit je, že můžeš přijít do práce kdykoliv chceš, klidně v 7 hodin ráno nebo o víkendu.

Máš zájem o externí spolupráci, nebo hledáš brigádu

Hledáme parťáka na celý úvazek. Pokud nebudeš pracovat každý den, nezvládneš dělat práci v takové kvalitě, jakou bychom chtěli.

Josef Čáslavka

Zní to všechno fajn?

Pak už stačí jen vyplnit dotazník a ucházet se o práci :-)

Vyplnit dotazník

Těším se na viděnou!
Pepa